انتشار اسناد محرمانه جنایات صبرا و شتیلا – خبر زنده

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فلسطینی صفا، این اسناد جزئیاتی از پیامدهای جنایت و تلاش صهیونیست ها و متحدان لبنانی آنها در حزب کتاب برای چاره جویی و فریب افکار عمومی در سال 1982 را آشکار می کند.

در این گزارش آمده است که یک ماه قبل از جنایات صبرا و شتیلا، نیروهای موساد و ارتش اسرائیل اعضای پارلمان لبنان را مجبور کردند تا بشیر جمیل، رهبر حزب کتاب را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنند.

ملاقات محرمانه اسرائیلی ها با رهبران حزب کتاب پس از جنایات صبرا و شتیلا در 19 سپتامبر 1982 دو روز پس از جنایت در مرکز بیروت برگزار شد.

در این نشست رافائل ایتون، رئیس ستاد ارتش، امیر دروری، فرمانده منطقه شمال، مناهیم نیفوت، رئیس روابط خارجی موساد و جمع زیادی از اطرافیان حضور داشتند.

اسناد حاکی از آن است که ایتون از میزان جنایتی که نیروهای کتائب در انتقام قتل بشیر جمیل مرتکب شدند، وحشت زده و عصبانی بود، زیرا جهان با دیدن تصاویر صدها جسد شوکه شد و اسرائیل را مسئول این جنایت دانست. .

هدف از این جلسه

به گزارش یدیعوت آحرونوت، اسرائیلی ها تنها برای کاهش عواقب جنایت این جلسه را تشکیل دادند و هدف آنها مقصر دانستن رهبران حزب کتاب نبود، بلکه تنها توافق بر سر یک داستان و روایت ماجرا بود.

ایتون به فرماندهان کتاب گفت که می ترسد اعتراض جهانی منجر به خروج نیروهای اسرائیلی از بیروت پس از جنایت شود.

او به فرماندهان کتاب گفت: «یکی از شما باید به سرعت موضوع را توضیح دهد و اعتراف کند که این کار را کرده است و بگوید آنچه اتفاق افتاده خارج از کنترل شماست.

  پرداخت سود سهام عدالت در سال 98 و 99 در اسفند ماه

ایتون پیشنهاد می کند که اعلام شود این جنایت بخشی از رویارویی ارتش سوریه با مسیحیان لبنان است و برخی از قربانیان به درگیری بین ساکنان اردوگاه صبرا و شتیلا مرتبط هستند.

جوزف ابوخلیل، یکی از فرماندهان این کتاب گفت: «شما از ما می خواهید که مسئولیت قتل را بپذیریم، که در شرایط فعلی امکان پذیر نیست، زیرا ما بارها آن را تکذیب کرده ایم.

ایتان در پایان این نشست گفت: ما موضع خود را اعلام کرده ایم و آنها (حزب کتاب) موضوع را بررسی و تصمیم خواهند گرفت، اما همه چیز مشخص است.

هدف از حمله به لبنان

بر اساس اسناد منتشر شده، بر اساس اسناد منتشر شده، انتصاب بشیر جمیل به عنوان رئیس جمهور لبنان یکی از اهداف جنگ با لبنان است.

مناهیم نیفوت، نماینده خارجی موساد نوشت: «فعالیت‌های سیاسی لبنان ارتباط تنگاتنگی با حضور نظامی اسرائیل دارد و فعالیت‌های این کتاب می‌تواند برای مدت طولانی ادامه یابد، حتی تا زمان خروج نیروهای سوری و خرابکاران (جبهه آزادی‌بخش فلسطین)». رئیس، اطلاعات و فرماندهان نظامی.

وی افزود: تلاش های زیادی برای گسترش روابط اقتصادی و فرهنگی بین دو پدیده اسرائیل یهودی و لبنان مسیحی صورت گرفته است.

بر اساس این اسناد، یکی از فرماندهان کتاب در دیدار با نمایندگان موساد گفت: در صورت وقوع نبرد بیروت، نیروهای حبیکه (یکی از فرماندهان کتاب) موضوع را حل خواهند کرد.

آریل شارون وزیر دفاع اسرائیل، رافائل اتان رئیس ستاد کل ارتش و فرماندهان کتاب با اشغال بیروت موافقت کردند.

شارون بارها به کنست قول داده است که وارد بیروت نشود، اما در دیدار با فرماندهان ارتش در دفتر خود، خواهان تخریب جنوب بیروت، محل استقرار اردوگاه‌ها و نیروهای آزادی‌بخش فلسطین شد و از آنها خواست: هر چیزی را که می‌توان ویران کرد، نابود کرد. .

  تب پاییزی لیندا کیانی با کلاه بر سر + عکس

یدیعوت آحرونوت می نویسد: اسناد محرمانه سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی (امان) اطلاعات دیگری را درباره حزب کتاب فاش می کند.

این اسناد می‌گویند که این کتاب‌ها توسط ارتش اسرائیل برای نفوذ به منطقه‌ای که قبلاً تحت کنترل آنها نبوده استفاده می‌شد.

آنها سعی داشتند مخالفان خود را در این مناطق نابود کنند.

سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل (امان) فاش کرده است که بگان به شارون اجازه داده است تا بیروت را اشغال کند، اما این موضوع پس از اشغال بیروت به کابینه اسرائیل گزارش شده است.

اگرچه تنها یک دفتر و تعداد کمی از اعضای سازمان آزادیبخش فلسطین پس از اشغال در شهر باقی ماندند، شارون به حزب کتاب گفته بود که هزاران نفر از آنها در شهر و به دستور او با کمک کتاب تراژدی در شهر هستند. کمپ صبرا و شتیلا ویران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید