امیر عبداللهیان بر اهمیت همکاری همه جانبه با سایر کشورها برای مقابله با پدیده گرد و غبار تاکید می کند – خبر زنده

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبدالهیان در خصوص برخی از مهمترین پرونده ها با سفیر و دیپلمات های مسئول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو تبادل نظر کرده است.

وزیر امور خارجه با تاکید بر لزوم توجه ویژه دستگاه دیپلماسی به محیط زیست، بحران طوفان گرد و غبار را یکی از اولویت های فوری وزارت امور خارجه برشمرد و تصریح کرد: زمینه های همکاری همه جانبه با سایر کشورها و سازمان های بین المللی به برخورد موثر با دوربرگردان .

به عنوان مثال امیر عبداللهیان بر اهمیت استفاده از ظرفیت سازمان های بین المللی تخصصی مانند سازمان جهانی هواشناسی، برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP)، سازمان بهداشت جهانی، سازمان خواربار و کشاورزی (FAO) تاکید کرد و گفت: حقوقی و بین المللی و با استفاده از توان تخصصی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان هواشناسی، تمامی امکانات و شبکه های بین المللی موجود، به ویژه ائتلاف بین المللی برای طوفان های گرد و غبار، برای افزایش آگاهی نسبت به علل، پیامدها و پیامدها. استفاده از طوفان های گرد و غبار و همکاری های منطقه ای و بین المللی برای شناسایی نقاط داغ و اجرای راهکارهای علمی و پایدار برای کنترل این مشکل.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: مقابله با پدیده گرد و غبار بر اساس دستورالعمل ملی آماده سازی و مقابله با اثرات مضر گرد و غبار یکی از مهمترین اولویت های دستگاه دیپلماسی است که باید با همکاری همه جانبه کشور های ذیربط پیگیری شود. سازمان های. در سطح بین المللی.

  ترکیب تیم ملی ایران برای دیدار مقابل کره جنوبی کامل شد - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید