اقیانوس های جهان در حال گرم شدن هستند

طبق آخرین بررسی ها، رکورد دمای اقیانوس ها در سال 2021 شکسته شد و به بالاترین سطح خود از سال 1955 رسید. این ششمین سال متوالی است که در آن رکورد دمای اقیانوس های جهان شکسته می شود.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط تیمی از دانشمندان بین المللی که داده ها را ردیابی کردند، سال 2021 گرم ترین سال برای اقیانوس های جهان بود.

این مطالعه توسط 23 محقق از 14 موسسه در چین، ایالات متحده و ایتالیا انجام شد. منتشر شده در مجله Advances in Atmospheric Sciences در روز سه شنبه. دانشمندان دریافتند که 2000 متر بالای هر اقیانوس در سال گذشته بیشترین میزان گرما را در مقایسه با رکورد قبلی ثبت کرده است.

کوین ترنبرت، دانشمند مرکز ملی تحقیقات جوی ایالات متحده و یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: از آنجایی که بیش از 90 درصد گرمای اضافی ناشی از گرم شدن کره زمین توسط اقیانوس ها جذب می شود، اقیانوس ها شاخص کلیدی گرمایش جهانی هستند. کاغذ.

علاوه بر این، اقیانوس ها در حال حاضر 20 تا 30 درصد از انتشار دی اکسید کربن انسان را جذب می کنند که منجر به اسیدی شدن اقیانوس ها می شود.

چنگ لیدینگ، نویسنده اصلی و دانشیار مؤسسه فیزیک جوی (IAP) تحت نظارت آکادمی چین گفت: «با این حال، گرم شدن کره زمین کارایی جذب کربن در اقیانوس ها را کاهش داده است و دی اکسید کربن بیشتری در هوا باقی می گذارد. علوم.

چنگ ادامه داد: نظارت و درک جفت گرما و کربن در آینده برای پیگیری اهداف کاهش تغییرات آب و هوایی ضروری است و خواستار توجه بیشتر به اقیانوس‌ها شد.

با گرم شدن اقیانوس ها، آب منبسط می شود و سطح دریاها بالا می رود.

دیدگاهتان را بنویسید