اقدام دیپلماتیک برنامه هسته ای ایران را متوقف نمی کند

وزیر دارایی اسرائیل در مصاحبه با خبرگزاری والا گفت اقدامات دیپلماتیک منجر به توقف برنامه هسته ای ایران نمی شود.

به گزارش جروزالم پست، «آویگدور لیبرمن» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه به نقل از جروزالم پست گفت: رویارویی با ایران فقط موضوع زمان است و آن زمان چندان دور نیست.

وی ادامه داد: هیچ اقدام دیپلماتیک یا توافقی برنامه هسته ای ایران را متوقف نمی کند.

لیبرمن همچنین درباره تصویب بودجه جدید دفاعی رژیم صهیونیستی برای ایستادگی در برابر ایران گفت: آنها تعجب کردند که چرا بودجه کلانی برای ارتش اسرائیل تصویب شده است. این پول افزایش می یابد و با آن سیستم های مدرن تری می خریم.

رسانه‌های صهیونیستی روز دوشنبه گزارش دادند که این رژیم با اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار برای تجهیز و آماده‌سازی ارتش این رژیم برای «حمله‌های احتمالی به برنامه هسته‌ای ایران» موافقت کرده است.

بر اساس این گزارش، بودجه 1.5 میلیارد دلاری شامل بیش از 930 هزار دلار از بودجه جاری و 620 هزار دلار از بودجه آتی دولت اسرائیل است که قرار است در ماه نوامبر به طور رسمی تصویب شود.

آویو کوهاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل در ماه سپتامبر در گفتگو با والا نیوز گفت که اسرائیل آماده‌سازی برای اقدام علیه برنامه هسته‌ای ایران را «شتاب بخشیده است».

وی ادامه داد که بیشتر افزایش بودجه ارتش به همین منظور بوده است.

روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل نیز گزارش داد که این بودجه قرار است برای خرید هواپیماهای جنگنده، پهپادهای شناسایی و سلاح های منحصر به فرد مناسب برای چنین حملاتی استفاده شود.

  آنها برای نجات جانی مردند

دیدگاهتان را بنویسید