افزایش قیمت گاز در اتحادیه اروپا – خبر زنده

افزایش قیمت گاز در اتحادیه اروپا

 – خبر زنده

انجمن 24- قیمت گاز طبیعی در اروپا پس از هفت بار کاهش در روز سه شنبه، دوباره افزایش یافت زیرا انتظار می رفت صادرات گاز روسیه از اوکراین کاهش یابد.

بر اساس گزارش ها، صادرات گاز روسیه به کشورهای اتحادیه اروپا به 68 درصد از تعهدات غول انرژی روسیه گازپروم که قرارداد ترانزیت آن با کشورهای عضو اتحادیه اروپا امضا شده است، رسیده است.

با این حال، گازپروم همیشه اعلام کرده است که جریان صادرات گاز به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مطابق با نیاز مشتری است. تا 12 آوریل، تقاضای کشورهای اروپایی برای واردات گاز روسیه 74.5 میلیون متر مکعب گزارش شده است. در همین حال، عرضه از طریق خط لوله روسی استریم تقریبا به ظرفیت کامل رسیده است.


بیشتر بخوانید: افزایش بی سابقه قیمت گاز در اروپا


قیمت گاز در هلند در ماه مه به طور متوسط ​​3.9 درصد و دیروز در آمستردام 2.8 درصد دیگر بود و به 102.91 دلار در هر مگاوات ساعت رسید.

در بازار گاز بریتانیا، قرارداد گاز یک روزه با 3.5 درصد افزایش به 220.51 پنس رسید، در حالی که قیمت گاز در خط لوله یامال به اروپا و خط لوله مالنو در آلمان و لهستان نیز به شدت کاهش یافت.

با این حال گفته می شود که قیمت گاز روسیه هنوز تحت تاثیر بحران اوکراین قرار نگرفته است. به گفته مارتین راتز، استراتژیست گاز اروپایی در بانک مورگان استنلی، قیمت های کوتاه مدت گاز اروپا در حال حاضر تحت تأثیر 20 تا 40 درصد حق بیمه پرداختی توسط شرکت های بزرگی است که به دلیل خطر اختلال در عرضه به آنها مراجعه می کنند.

  جزئیات موشک جدید چینی برای فرستادن فضانوردان به فضا 2022-03-01 23:00:00

در همین حال، تنش‌های اخیر بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و روسیه بر سر درخواست مسکو برای پرداخت بهای گاز به روبل، نگرانی‌هایی را در مورد تعلیق گاز روسیه در 20 آوریل (زمانی که پرداخت‌ها براساس قرارداد انجام می‌شود) افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید