افزایش فشار بر جانسون برای کناره گیری از سمت نخست وزیری بریتانیا

به گزارش فارس، پس از افشاگری‌های بیشتر درباره مهمانی و کباب‌پزی بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در خیابان داونینگ، محل استقرار دفتر نخست‌وزیر انگلیس و نقض قوانین کرونا، درخواست‌ها برای استعفای نخست‌وزیر انگلیس افزایش یافت. و حزب کارگر اعلام کرده است که جانسون قادر به رهبری بریتانیا نیست.

به گزارش الجزیره، نقض قرنطینه در خیابان داونینگ، دفتر جانسون را مجبور کرد روز جمعه از ملکه الیزابت دوم عذرخواهی کند. جانسون روز چهارشنبه از پارلمان بریتانیا به دلیل شرکت در آنچه که او آن را “رویداد تجاری” خواند، عذرخواهی کرد.

ندیم بابا، خبرنگار الجزیره گفت که بسیاری از شهروندان بریتانیا پس از عذرخواهی جانسون اکنون نخست وزیر را مسخره می کنند. او گفت: «مردم به طور کلی از حزب محافظه کار عصبانی هستند.

نتایج یک نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد نشان داد که حزب مخالف کارگر با 42 درصد آرا از حزب حاکم محافظه کار پیشی گرفته است.

بر اساس این گزارش، روز جمعه افراد نقابدار خواستار استعفای جانسون شدند.حداقل پنج تن از اعضای حزب محافظه کار بریتانیا نیز خواستار رای عدم اعتماد به جانسون شدند، اما گزارش شده است که جانسون قصد دارد عملیات نجات را آغاز کند.

متحدان جانسون به دستاوردهای نخست وزیر در دفاع از او از جمله خروج از اتحادیه اروپا اشاره می کنند، اما کایل استارمر، رهبر حزب کارگر گفت که کشور شاهد نخست وزیری شکست خورده است که فریب خورده و نمی تواند کشور را رهبری کند.

او گفت: «ما از اپیدمی تاج خارج نشده‌ایم و به دولتی نیاز داریم که اقتدار اخلاقی برای رهبری داشته باشد و نخست‌وزیر ما آن را از دست داده باشد».

  فیلم رقص حمید لولای در فضای مجازی پخش شد! ویدئو

وی گفت: البته اقتدار اخلاقی در مبارزه با ویروس کرونا مهم است، اما چالش‌های دیگری در این کشور وجود دارد.

در جدیدترین رسوایی روزهای اخیر در لندن، دولت بوریس جانسون در شب تشییع جنازه همسر ملکه دو مهمانی جداگانه برگزار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید