افزایش سوء تغذیه در جامعه ایران 24

سوء تغذیه در ایران

انجمن 24- دکتر عزیزاله کمال زاده گفت: وقتی صحبت از امنیت غذایی در جامعه یا کشوری می شود باید پنج معیار رعایت شود تا بگوییم جامعه یا کشوری امنیت غذایی دارد و نکته مهم دیگر ثبات است، امنیت غذایی در درازمدت. این پنج ویژگی عبارتند از: 1. این کشور باید بتواند غذای کافی تولید کند یا اگر نمی‌تواند وسایل دیگری مانند واردات پایدار را فراهم کند. و غذای کافی در همه زمان ها و در طول زندگی خود داشته باشند.دسترسی فیزیکی به معنای در دسترس بودن غذا در فضای زندگی است.اما مثلا در بسیاری از نقاط ایران و مناطق دورافتاده و فقیرانه سبزیجات و میوه جات و سبزیجات بسیار محدود است و اگر مردم پول خرید دارند اما این محصولات که برای سلامتی ضروری هستند وجود ندارند. محصولات در فصول خاص، در حالی که مسئله اصلی امنیت غذایی دسترسی به انواع مواد مغذی برای پر شدن سلول های بدن و در نهایت سلامت کامل است. 3- مردم توان خرید اقتصادی را دارند. دسترسی اقتصادی نیز زمانی است که مردم پول کافی برای خرید مواد غذایی داشته باشند. 4- غذا باید از نظر مواد مغذی مورد نیاز بدن دارای ترکیبات و کیفیت مناسب باشد. 5- غذا باید سالم و بی خطر باشد. این بدان معناست که غذا حاوی هیچ گونه آلودگی مانند پاتوژن های میکروبی، آلاینده های انگلی، باقی مانده سموم گیاهی، آفت کش ها و مواد ضدعفونی کننده نیست.

موضوع امنیت غذایی در همه ابعاد در دهک های مختلف مشکل ساز است
وی افزود: موضوع غذا و تامین آن یکی از ابعاد اصلی زندگی، سلامت و رفاه جامعه است. امنیت غذایی یکی از معیارهای توسعه انسانی است و دستیابی به آن باید یکی از اهداف اصلی هر کشوری باشد. وجود و عرضه غذای سالم و با کیفیت، دسترسی آسان و قدرت خرید از ارکان امنیت غذایی در هر جامعه است. در ایران متاسفانه بحث امنیت غذایی در همه ابعاد از قبیل کمیت و مصرف سرانه و توان اقتصادی برای خرید، کیفیت، دسترسی به غذای کافی و سالم برای همه مردم و توزیع غذا در دهک های مختلف با مشکل مواجه است. الگوی مصرف و تغذیه کمی است و کیفیت لازم و مطلوب را ندارد.

وی افزود: درآمد خانوار عامل مهمی در تامین امنیت غذایی است و یکی دیگر از عوامل مهم در تامین امنیت غذایی جامعه، دانش تغذیه و سلیقه خانواده ها در خصوص نحوه تخصیص اعتبارات برای تامین بهترین مواد غذایی موجود و چگونگی تامین امنیت غذایی است. زمانی تضمین می‌شود که خانواده درآمد کافی برای انتخاب و تهیه سبد غذایی خانواده داشته باشد، به اندازه کافی برای اعضای خانواده و طبخ صحیح غذا به طوری که عناصر و مواد مغذی سالم و صحیح به سلول‌ها و اندام‌های بدن برسد.

دکتر کمال زاده ادامه داد: برای تامین امنیت غذایی در یک کشور و نظام اجتماعی، سازمان ها و نهادها باید با همکاری و هماهنگی با یک سازمان مسئول امنیت غذایی، بودجه کافی، تولید یا واردات مواد غذایی و فرآورده ها، آموزش و تبلیغات را اختصاص دهند. افزایش آگاهی جامعه و سیاست های کلان اقتصادی. مسئول ایمنی مواد غذایی باید همیشه از وجود و کفایت و نوع غذا، مقدار و قیمت آن آگاه باشد و اطمینان حاصل کند که همه افراد به این غذا دسترسی فیزیکی دارند و آن را خریداری می کنند. سازمان باید بحران های احتمالی را پیش بینی کند و در صورت بروز بحران زنگ خطر را به صدا درآورد و مسئولیت بسیج عمومی برای تامین امنیت غذایی را بر عهده بگیرد.

این متخصص تغذیه گفت: با وجود اینکه در چهار دهه اخیر کشور همواره علاقمند به برنامه ریزی و سیاست گذاری جدی در حوزه امنیت غذایی بوده است. اما اشتباهات فاحشی مرتکب شد و الان وضعیت ما خوب نیست و امروز مردم برای معیشت و امنیت غذایی خود دچار مشکل شده اند. مهمترین کالاهایی که می تواند برای امنیت غذایی کشور موثر باشد وارداتی است و بسیاری از آنها نقاط بسیار چالش برانگیزی برای کشور هستند. نه اینکه ظرفیت و دانش نداریم. بلکه سیاستمداران، برنامه ریزان و رهبران بر اساس رویکرد خود اقدام درستی انجام نداده اند و نتیجه این است که امروز در ایران حدود 27 درصد از هزینه خانوارها صرف غذا می شود. در حالی که در دنیا این رقم زیر 10 درصد و در بالاترین کشورها حدود 15 درصد است و ما حدود دو برابر بیشتر از خانواده های بالاترین کشورها و سه تا چهار برابر کمتر از پایین ترین کشورها تحمیل می کنیم. مردم ما در سختی هستند و در تامین غذا با مشکلات جدی مواجه هستند و در نتیجه جمعیت خانوار دائما در حال کوچک شدن و شرایط تغذیه رو به وخامت است.

ایرانی ها نسبت به دهه 1980 کمتر غذا می خورند و بیشتر پول می دهند
وی افزود: ایرانی ها نسبت به دهه 80 کمتر غذا می خورند و هزینه بیشتری برای انواع مواد غذایی مانند گوشت و تخم مرغ، لبنیات، برنج و شکر پرداخت می کنند. البته در نیمی از استان ها وضعیت بدتر و شرایط سخت تر است. از آنجایی که درآمدها بسیار پایین است و شرایط تحویل غذا سخت است، ما در وضعیت نابسامانی هستیم و بسیاری از کودکان و خانواده ها دچار سوءتغذیه هستند. بر این اساس، زمانی که غذای کافی به افراد، به ویژه کودکان این خانواده و سالمندان نرسد، به دلیل ضعف جسمی و روحی، بهره وری بالایی در زندگی ندارند; در عمل، سوءتغذیه و فقر دو بال یک جریان هستند که هر دو باعث تضعیف خانواده و ایجاد شرایط سخت می شود.

دکتر کمال زاده ادامه داد: امروز بسیاری از مردم از مایحتاج اولیه محروم هستند و وضعیت مسکن و خوراک بسیار بد است. به گونه ای که بیش از 80 درصد از بودجه خانوار صرف این دو عنصر می شود. در سال های اخیر مصرف ماهی 50 درصد و یا مصرف گوشت قرمز 46 درصد کاهش یافته است درصد مصرف شیر و لبنیات; در حالی که مصرف سرانه قبلی از نظر امنیت غذایی و بهداشتی 50 درصد کمتر از استانداردهای جهانی بود، کاهش مصرف شیر و لبنیات آسیب زیادی به کشور وارد می‌کند و هزینه‌های درمان دولت را افزایش می‌دهد و مصرف شیر و لبنیات را کاهش می‌دهد تا رشد قد کاهش یابد. سلامت جسمی، روانی و کودک تاثیر بسزایی دارد و برای رشد طولی استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان مهم است. در حالی که با کار علمی و کارشناسی می توانستیم شرایط بهتری را ایجاد کنیم.


بیشتر بخوانید:


سیاست های غلط ما را مجبور کرده است که نه غذای کافی و سالم داشته باشیم و نه آن را با قیمت مناسب تولید کنیم
وی نقش امنیت غذایی را در امنیت کشور مهم دانست و گفت: متأسفانه اشتباهات مهلکی که در سالهای گذشته در کشاورزی و صنایع غذایی برای خودکفایی و خوداتکایی انجام شده و اشتباهات و خطاهای زیادی داشته است و ما خودکفایی نداریم. نه خوداتکایی و نه در دنیا حرفی برای گفتن نداریم که در شرایط تحریم از خود دفاع کنیم، در این بعد هم در تولید و هم در واردات مشکلات زیادی در استفاده از منابع آب و خاک، سموم و آفت کش ها داریم. کودها و سیاست های غلط باعث شده که غذای کافی و سالم نداشته باشیم و در حد معقول تولید نکنیم.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: کارکنان کشور موظف هستند برای حفظ و حراست از کشور به امنیت غذایی توجه ویژه داشته باشند. در جامعه ای که فقر و غذا مشکل اصلی مردم است، همه ناهنجاری ها از جمله دزدی، دزدی و انحرافات اخلاقی و افرادی که در اصل در شرایط بد و ناسالم، در بزرگسالی و مسئولیت های فردی و اجتماعی بزرگ شده اند، ممکن است. مشکل ساز. همه مسائل به هم مرتبط است و اگر کار خوب نباشد غذا خوب نیست و اگر غذا خوب نباشد توانایی کار بهینه از بین می رود. پس ثروت خلق نمی شود و وضعیت زندگی مردم روز به روز بدتر می شود. از طرفی بحث نیروی کار مبتکرانه، خلاقانه است و این تصور وجود دارد که اگر تغذیه جوانان مناسب نباشد، ذهن، هوش و توان فکری افراد را تحت تأثیر قرار می دهد و اکنون گزارش های بین المللی از کاهش سطح بهره هوشی حکایت دارد. ایرانیان

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی چند مورد امکان پذیر است. اما این نیاز به عزم جدی و ظاهر مناسب دارد. اولویت با افزایش بهره وری ظرفیت های موجود و تصمیم گیری قاطعانه و با شدت برای برخورد با کسانی است که بهره وری را در نظر نمی گیرند و شرایط را درک نمی کنند. برای رسیدن به یک چشم انداز خوب باید ساختار یارانه ها و قیمت تمام شده را اصلاح کنیم و به مردم اعلام کنیم و در ذیل آن باید اصلاح قیمت گذاری کالاهای استفاده کننده از یارانه و محدودیت های ناشی از آن را انجام دهیم. همه این یارانه ها در انواع مختلف به مردم ارائه می شود اما به دست مصرف کننده نهایی و اقشار آسیب پذیر نمی رسد و بنابراین این یارانه باعث کاهش تولید و کیفیت می شود.

دکتر کمال زاده تصریح کرد: باید وضعیت ارز 4200 تومانی مشخص شود و از اجتناب فوری آن پرهیز شود و در صورت اجبار طی چند سال به تدریج حذف شود تا راه حل های جایگزین پیدا شود و در صورت حذف به فقرا کمک شود. جامعه رفت و از آنها حمایت کرد. یعنی یارانه ها به صورت غیرمستقیم در قالب کالاهای اساسی مانند شیر و لبنیات، گوشت، تخم مرغ، برنج و پروتئین و همچنین برنامه هایی که می تواند هدفمندی یارانه افراد نیازمند مانند مواد غذایی باشد، پرداخت می شود. شیر، تغذیه نیازمندان، تغذیه سالمندان، کارگران، خانواده های فقیر و نیازمند.

دیدگاهتان را بنویسید