افتتاحیه حجاب در پایان مراسم اسکیت بازان انجام شد – خبر زنده

به گزارش روز جمعه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس، سرهنگ فرج شجاعی گفت: جریحه دار کردن احساسات عمومی.

وی افزود: با توجه به اینکه این اقدام از نظر قانون جرم است و در پی مطالبات مردمی برای رسیدگی به دلایل و عوامل این تجمع، موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: ماموران نیروی انتظامی در این خصوص تحقیقات را آغاز کرده و مطلع شدند که پس از برگزاری تجمع ورزشی مختلط در محوطه اسکیت برد، تعدادی از افراد بدون رعایت ملاحظات شرعی و موازین قانونی در پایان یک ورزش حجاب را باز کردند. با هماهنگی مقام قضایی تعدادی از عاملان و عوامل مرتبط با این تجمع شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ شجاعی گفت: دستگیرشدگان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش ایرنا، ساعت 17 روز سه شنبه 30 خرداد 1401، برنامه ای به نام روز جهانی اسکیت بورد در محل همایش این شهر برگزار شد که در آن تعداد قابل توجهی از نوجوانان و بانوان جوان بدون حجاب شرکت کردند که برخی از آنها غیرعادی بودند. لباس در این برنامه شرکت کردند.
در تبلیغات برنامه روز جهانی اسکیت در شیراز، نشان سه برگزارکننده درج شده و نشان هیئت اسکیت استان فارس و شهرداری شیراز قابل تشخیص است.

در همین راستا شهرداری شیراز در اطلاعیه ای از هرگونه مجوز دعوت از شهروندان برای تجمع در نشست اسکیت بازان با مشارکت این سازمان در بلوار شهید چمران خودداری کرد.

فرماندار شیراز این اقدام را اقدامی عمدی دانست و گفت: عاملان اصلی این طرح که بدون مجوز بودند دستگیر شدند، تحرکات و برنامه‌ریزی‌هایی با هدف تخطی از موازین و موازین اجتماعی، دینی و ملی انجام می‌شود.

  شرط جدید آمریکا برای توافق با ایران

در پی انتشار فیلمی از هنجارشکنی گروهی از اسکیت بازان در شیراز، رئیس قاضی استان فارس دستور رسیدگی و برخورد با عاملان این تجمع را صادر کرد. هویت دینی سومین حرم اهل بیت(ع) و وجهه فرهنگی شیراز خدشه دار شده است، وی به دادستان مرکز استان گفت: برگزارکنندگان و هماهنگ کنندگان اصلی این برنامه باید تحت تعقیب قرار گیرند.

گفتنی است پس از دستور رئیس قاضی استان فارس، دادستان شیراز از تشکیل پرونده قضایی در این خصوص و تحقیقات از تعدادی از شرکت کنندگان در تجمع خبر داد. سید مصطفی بحرینی افزود:

در پی انتشار عکس هایی از تجمع در بلوار چمران شیراز و جریحه دار شدن عواطف دینی، تجمع و راهپیمایی با عنوان «حامیان حریم حیا، اهتمام و حجاب» در واکنش به تشدید اخلاق و فرهنگ روز جمعه در شیراز برگزار می شود. هنجارها در شیراز سومین حرم اهل بیت تقاضای بازداشت توسط ارگان های مسئول فرهنگی دارم.
این راهپیمایی در سومین جمعه تیرماه بعد از نماز جمعه از شبستان امام خمینی (ره) در حرم شاهچراگ (ع) برگزار می شود.
بلوار شهید چمران یکی از مهم ترین بلوارهای شیراز است که از نظر جغرافیایی در شمال غربی شهر واقع شده است و این بلوار پل معالی آباد را به شمال شهر وصل می کند، یعنی. به عنوان یک کمربند در قسمت غربی شهر. طبیعت زیبا و هوای مطبوع در این بلوار آن را به مکانی برای پیاده روی و تفریح ​​تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید