اعلام میزان مستمری مددجویان اجتماعی در سال 1401 – خبر زنده

اعلام میزان مستمری مددجویان اجتماعی در سال 1401

 – خبر زنده

انجمن 24- سید مرتضی حسینی با اشاره به افزایش 20 درصدی مستمری نگهداری مددجویان تحت پوشش گفت: امیدواریم بتوان بخشی از نوبت ها را در این چرخه در سال جاری گنجاند.

به گفته وی، مستمری ماهانه مددجویان تحت پوشش برای یک خانوار 420 هزار تن، برای خانواده دو نفره 600 هزار تن، برای خانواده سه نفره 840 هزار تن، برای خانواده یک میلیون و 80 هزار تن است. چهار و یک میلیون و پنج برای یک خانواده پنج نفره. 320 هزار تن افزایش یافت.

معاون توسعه امور حاکمیتی و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه حدود 2 میلیون و 80 هزار خانوار مددجو تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که حدود 7 میلیون نفر را شامل می شود، افزود: در حال حاضر یک میلیون و 100 هزار خانوار (معادل). 2 میلیون و 100 هزار نفر مستمری نفقه می گیرند، اما برخی از مددجویان در دهک های پایین و پایین جامعه هستند که مستمری نفقه دریافت نمی کنند و امیدواریم بتوانیم در سال جاری تعدادی از این افراد را در چرخه قرار دهیم و به آنها پرداخت کنیم. مستمری . .


بیشتر بخوانید: یک میلیون خانوار جدید نیازمند مستمری اجتماعی هستند!


حسینی با بیان اینکه یک میلیون و 700 هزار خانوار در نوبت بازنشستگی هستند، گفت: سازمان بهزیستی در سال گذشته قصد داشت به چرخه 500 هزار خانواده بپیوندد اما متاسفانه اعتبارات لازم تامین نشد. امسال بودجه و تخصیص را بر اساس 100 درصد تعداد نوبت های برگشتی قابل معرفی در چرخه اعلام خواهیم کرد. اما با توجه به بودجه اعلام شده و افزایش میزان مستمری ها، ممکن است برخی از نوبت های برگشت وارد چرخه شود.

  اولین سفر رسمی بایدن به رام الله و بیت المقدس پس از تشکیل دولت جدید اسرائیل

معاون توسعه حاکمیتی و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه برای اجرای قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت 63 هزار میلیارد تن نیاز است، ادامه داد: این در حالی است که در بودجه امسال حدود 2870 میلیارد تن پیش بینی شده است. تنها. در واقع با این رقم فاصله داریم که در صورت پرداخت وام توسط دولت، قانون به طور کامل اجرا شود.

وی در پاسخ به این سوال که افزایش مستمری مدارس شبانه روزی در سال جاری چقدر خواهد بود؟ وی بیان کرد: رشد افزایش مستمری کانون ها منوط به تصویب هیات وزیران است که سازمان اجتماعی با هماهنگی سازمان برنامه هفته آینده پیشنهادات خود را در این خصوص تهیه و تا تاریخ تصویب اعلام خواهد کرد. شورای وزیران

دیدگاهتان را بنویسید