اعتراض نمایندگان اردنی به توافقنامه «آب در برابر برق» با صهیونیست ها

به گزارش فارس، حدود 70 نماینده پارلمان اردن خواستار تشکیل جلسه اضطراری برای بررسی توافقنامه امضا شده بین اردن و رژیم صهیونیستی در زمینه همکاری در تولید برق از انرژی خورشیدی و نمک زدایی شدند.

به گزارش روسیه، الیوم، یادداشتی از پارلمان اردن با امضای حدود 70 نماینده از 130 نماینده که توسط رسانه های داخلی منتشر شده، خطاب به عبدالکریم الدغامی، رئیس پارلمان، آمده است: «ما امضاکنندگان این تفاهم نامه خواهان بحث عمومی فوری ما موضوع توافق نامه ای هستیم که وزیر آب اردن با دشمن صهیونیستی و امارات امضا کرده است.

این تفاهم نامه مجلس به تصویب حسن الریاتی، عضو فراکسیون 16 نفره اصلاحات ملی اصلاحات اسلامی رسید.

محمد النجار، وزیر آب و آبیاری اردن، گفت: «قصد این است که قصد آغاز مطالعه و ارزیابی امکان‌سنجی این دو پروژه مرتبط را اعلام کنیم… اگر نتیجه مطلوب باشد، قراردادها را امضا خواهیم کرد.» بیانیه روز سه شنبه ما وارد مذاکره می شویم.

امضای یادداشت تفاهم همکاری بین اردن، امارات و رژیم صهیونیستی در زمینه برق و آب خشم مردم اردن را برانگیخت.

طبق یادداشت تفاهمی که روز دوشنبه در اکسپوی 2020 دبی امضا شد، اردن باید برق رژیم صهیونیستی را از طریق انرژی خورشیدی تامین کند و در مقابل این رژیم اقداماتی را برای شیرین کردن آب برای اردن که از خشکسالی رنج می‌برد، اتخاذ خواهد کرد. ، انجام دهید.

این پروژه توسط امارات متحده عربی و با همکاری ایالات متحده تامین مالی خواهد شد.

امضای این یادداشت تفاهم با واکنش های متفاوتی از سوی اردنی ها مواجه شد و اردنی ها از شهروندان اردنی خواستند برای مقابله با هرگونه توافق با رژیم صهیونیستی روز جمعه در مقابل مسجد الحسینی در امان تظاهرات کنند.

دیدگاهتان را بنویسید