استراتژی بایدن برای موشک های شلیک شده از کره شمالی

جو بایدن ممکن است به زودی مجبور شود در میان “تهدیدهای فزاینده و تهاجمی” کره شمالی که در روزهای اخیر با پرتاب موشک های “تحریک آمیز” قدرت نظامی خود را نشان داده است، وارد عمل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از هیل نیوز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که رویکرد نرم تری نسبت به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در قبال پیونگ یانگ در پیش گرفته است، مدت هاست که خواستار گفتگوی آزاد در مورد بسیاری از موضوعات شده است.او بدون هیچ پیش شرطی بین دو کشور بود. .

دولت ایالات متحده هیچ اقدامی برای متقاعد کردن کره شمالی برای آغاز چنین مذاکراتی انجام نداده است، اما گزارش پیونگ یانگ در مورد پرتاب حداقل دو موشک بالستیک مافوق صوت در این ماه، موضع فعلی بایدن را به چالش می کشد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی را «عمیقاً بی‌ثبات‌کننده» توصیف کرد و گفت که دولت آمریکا در حال بررسی این موضوع با شرکا و متحدان خود از جمله کره جنوبی، ژاپن و سازمان ملل است تا به «Give It» پاسخ دهند.

کارشناسان می گویند تمرکز دولت بایدن بر کره شمالی در فهرست اولویت های بین المللی آن کاهش یافته است. چالش های دیگر مانند تقویت نظامی روسیه در مرز خود با اوکراین، از سرگیری توافق هسته ای با ایران و پیامدهای خروج اجباری ایالات متحده از افغانستان، نیاز به توجه فوری دارند.

جیکوب استوکس، یکی از اعضای برنامه امنیت هند و اقیانوسیه، گفت که تمایل به راه اندازی یک کمپین دیپلماتیک جدید برای تعامل با کره شمالی به شدت فراتر از آن چیزی است که در حال حاضر روی میز است و کره شمالی انتخاب نکرده است.

استوکس اضافه کرد که استراتژی دولت بایدن در قبال کره شمالی به دنبال متعادل کردن استراتژی دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، موسوم به «صبر استراتژیک» با امتناع از تعهد به تعامل در سطح بالا تا زمانی که پیونگ یانگ رفتار خود و دولت ترامپ را تغییر دهد، است. و) دونالد ترامپ دو دیدار ناموفق با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی داشت.

استوکس خاطرنشان کرد که دولت بایدن ظاهراً در تلاش برای یافتن تعادل بین دو قطب است. دولت بایدن به وضوح آماده نشستن با مقامات کره شمالی، چه به صورت حضوری و چه آنلاین است، اما تاکنون کره شمالی تمایلی به حضور نداشته است.

این کشور “منزوی” (کره شمالی) مدتهاست که در برابر فشارها و پیشنهادات آمریکا برای بحث در مورد سلاح های هسته ای خود مقاومت کرده است. اما مقامات بایدن می گویند که آزمایش های موشکی پیونگ یانگ را نادیده نخواهند گرفت.

وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه پنج شهروند کره شمالی را که به گفته ایالات متحده در برنامه ریزی برنامه تسلیحاتی کره شمالی دست داشتند، تحریم کرد.

آژانس های آمریکایی همچنان در حال تجزیه و تحلیل آخرین آزمایش کره شمالی هستند. این آزمایش باعث شد که اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده برخی از پروازها را در سواحل غربی متوقف کند.

پنتاگون روز پنجشنبه اعلام کرد که مقامات دفاعی ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن در یک گفتگوی تلفنی سه جانبه درباره آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی بحث کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید