دسته‌ها
بلاگ

ارسال داروهای مورد نیاز برای حجاج در عربستان / زائران ایرانی در سلامت کامل – خبر زنده

دکتر طاهر درودی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت داروهای ارسالی به عربستان برای ارائه خدمات به زائران، گفت: تمام داروهای مورد نیاز حج امسال را به عربستان فرستادیم. البته ما سرم و شربت را به دلیل وزن و قیمت بسیار بالا از عربستان می خریم اما داروهای دیگر از ایران ارسال می شود و وارد عربستان شده است. در حال حاضر منتظر هستیم تا اقدامات اداری و گمرکی آنها انجام و آزاد شود.

وی افزود: با توجه به اینکه زائران به تدریج اعزام شدند، تاکنون بخشی از داروهایی را که ارسال کرده بودیم به صورت تدریجی استفاده کرده ایم و تعدادی را نیز از طریق سامانه عربستان در محل خریداری کرده ایم تا محموله اصلی دارو برسد و بتوانیم. ارائه خدمات.”

درودی گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ مشکلی در حوزه دارو و تجهیزات نداشته ایم. تقریباً تمام خدمات لازم به زائران ارائه می‌شود.» خبر خوب این است که خوشبختانه در حال حاضر بیماری خاصی نداشتیم و مراجعات بیشتر سرپایی و اولیه بود. خوشبختانه در بین نمازگزاران ایرانی هیچ بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب و آبله میمون نداشته ایم و گزارش نشده است و در مجموع نمازگزاران در سلامت کامل هستند.

وی در خصوص خدمات ارائه شده در حج تا کنون گفت: تاکنون حدود یک هزار و 344 ویزیت، 300 تزریق، گچ گیری، خدماتی مانند کنترل فشار خون و پانسمان و… و در مجموع حدود 2 هزار خدمات زیارتی انجام شده است. مدینه. در عین حال موردی داشتیم که یک بیمار به بیمارستان عربستان منتقل شده بود که یکی از نمازگزاران به دلیل عارضه قلبی و دریافت خدمات بهتر و بیشتر به بیمارستان عربستان منتقل شد. چون در مدینه درمانگاه داریم و در صورت نیاز برای خدمات بیشتر به بیمارستان های عربستان اعزام می شوند.

وی گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به وبا در بین نمازگزاران ایرانی نداشته ایم.

معاون حج و عبادت جمعیت هلال احمر در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اخبار مبتلایان به وبا در عراق و سلامت زائران ایرانی به دلیل بازگشایی مرزهای زمینی و گذرگاه‌های مرزی، گفت: همه ما مرتبا افرادی که به کلینیک های ما در عراق مراجعه می کنند را بررسی کنید و در صورت مشکوک بودن زائرانی که به درمانگاه ما مراجعه می کنند بلافاصله به کارکنان مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت اطلاع داده و پس از ورود به کشور بیمار را پیگیری می کنند. یک مورد مثبت وبا در میان نمازگزاران عراقی.

درودی گفت: «کنترل داخل مرزها بر عهده وزارت بهداشت است. «البته هر جا که وزارت بهداشت از ما کمک خواسته هلال احمر به ما کمک کرده است، اما معمولاً وزارت بهداشت در کشور افراد را چک می کند. “

وی تاکید کرد: زائرانی که قصد سفر به عراق را دارند لازم است نکات بهداشتی را رعایت کرده و حتما سه نوبت واکسن تزریق و سپس عیادت کنند. تمامی واکسن های کرون مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق نیز معتبر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل