اردوغان تهدید کرده است که از سلاح های سنگین علیه ارتش سوریه استفاده خواهد کرد

رئیس جمهور ترکیه هشدار داد که آنکارا آماده استفاده از سلاح های سنگین در پاسخ به حملات ارتش سوریه به استان ادلب است. اردوغان همچنین گفت که رایزنی های سطح پایین تر در مورد جت های جنگنده F-35 ادامه دارد. اما به هر حال ما 1.4 میلیارد دلار خود را پس خواهیم گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در جریان سفر به آفریقا به خبرنگاران گفت: ترکیه اجازه نمی دهد وضعیت ادلب بدون مداخله ادامه یابد و منطقه را ترک کرده است.

وی تاکید کرد که ارتش ترکیه به عملیات ویژه علیه تروریسم در منطقه به ویژه در سوریه ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور ترکیه گفت: ما قصد عقب نشینی نداریم و به عملیات در این راستا ادامه خواهیم داد. من نمی دانم موضعی که رژیم سوریه در حال حاضر اتخاذ خواهد کرد چیست؟ اما ما همچنان به آنچه نیاز است، به ویژه در مورد حوادث ادلب، با سلاح های سنگین پاسخ می دهیم.

رئیس جمهور ترکیه درباره روابط با آفریقا گفت: روابط آنکارا با آفریقا در سطح مطلوبی قرار دارد. گفته می شود سفر شما به منطقه نیز روابط آفریقا و اروپا را تضعیف می کند. آفریقایی ها از این وضعیت سپاسگزار هستند.

اردوغان با اشاره به فرو ریختن عکس افزود: مشارکت در بنیاد آموزش و پرورش مانند فروریختن عکس در این منطقه است. گروه تروریستی فوتو در آفریقای جنوبی نیز در آستانه سقوط است.

اردوغان درباره فراخواندن سفیر 10 کشور از عثمان کاوالا گفت: «به وزیر خارجه خود گفتم که نمی‌توانیم این (سفیران) را در کشورمان بپذیریم.

  در تیم اقتصادی دولت مشکلی وجود ندارد - خبر زنده

اردوغان گفت: نقش کاوالا (برای ما) مانند نقش سوروس در جامعه بین المللی است. این افراد با پول خود مناطق مورد نظر را تکان می دهند. رفتار آنها باید رعایت شود.

اردوغان در خصوص زمان برگزاری انتخابات گفت: انتخابات (ریاست جمهوری و پارلمانی) در موعد مقرر برگزار می شود. ترکیه انتخابات را به موقع آزمایش خواهد کرد. این تاریخ 2023 است.

اردوغان افزود: (در مورد F-35) ما در اجلاس G20 در رم ملاقات خواهیم کرد و از بایدن خواهیم پرسید. چه کار می کنیم، چه خبر است؟ ما به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد حقوق ترکیه پایمال شود.

اردوشاهان در مورد ادعای کلی لاکدارو درباره احتمال ترور سیاسی گفت: اظهارات رهبر مخالفان توهمی بیش نیست.

دیدگاهتان را بنویسید