احمد، رقیب رجب در ترکیه – خبر زنده

به گزارش فارس، احمد داود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه ائتلافی متشکل از شش حزب مخالف تشکیل داده و اعلام کرده که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2023 شرکت خواهد کرد.

داوودو او لو از یاران قدیمی اردوشاهان و مشاور او در آن زمان بود و زمانی وزیر امور خارجه و سپس رهبر حزب عدالت و توسعه بود. شکل گرفت.

داود اوغلو گفت که حزب آینده حزب او اعلام کرده است که تنها یک نامزد توسط اپوزیسیون برای انتخابات آتی معرفی خواهد شد.

اردوغان گفته است که در انتخابات ریاست جمهوری آینده ترکیه نامزد خواهد شد.

او در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه به عنوان نامزد ائتلاف حزب عدالت و توسعه و حزب ملی گرای راست افراطی شرکت خواهد کرد.

شش حزب طرفدار اردوغان در ماه فوریه گفتند که به دنبال محدود کردن قدرت ریاست جمهوری و تقویت نقش پارلمان در ساختار قدرت ترکیه هستند.

محبوبیت اردوغان در ترکیه در ماه های اخیر رو به کاهش بوده است. بر اساس گزارش ها، ارزش لیر ترکیه به طور پیوسته در حال کاهش بوده و سرمایه ورودی به ترکیه به شدت در حال کاهش است.

رکود شدید صنعت گردشگری در کنار ناکامی فدرال رزرو آمریکا در ارائه خط اعتباری به بانک مرکزی ترکیه، بحران ارزی این کشور را تشدید کرده است. بانک مرکزی ترکیه تاکنون با افزایش نرخ بهره برای جذب وام های ارزی بیشتر مخالفت کرده است، اما مشخص نیست تا چه حد این امکان وجود دارد.

فشار بر ترک ها به حدی افزایش یافته که در هفته های اخیر هشتگ های استعفای اردوغان در فضای مجازی دست به دست می شود. فشار اقتصادی بر شهروندان فقیرتر نیز واکنش شدید بخش هایی از جامعه ترکیه را علیه مهاجران سوری برانگیخته است.

  دوره تخصصی مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید