احتمال ریزش بهمن در مناطق مرتفع کوهستانی

ظهور بهمن در ارتفاعات

انجمن 24- صادق ضیاییان گفت: امروز (29 آذرماه) بارش شدید نخواهیم داشت و تنها در هرمزگان و جنوب کرمان و سیستان بلوچستان شاهد بارش پراکنده و در روز پنجشنبه (30 آذر) در غرب و شمال غرب کشور خواهیم بود و بارندگی ها ادامه دارد. پیش بینی بارش برف در استان های ساحلی خزر در استان های ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران و همچنین در استان های زنجان، مرکزی و همدان و در ارتفاعات و دامنه ها برف پیش بینی نمی شود. کاسوین.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی ادامه داد: دور از انتظار است.


بیشتر بخوانید: 46 محور اصلی و فرعی کشور مسدود است


وی افزود: روز پنجشنبه (30 آذر) در ارتفاعات بارش و در روز جمعه (10 بهمن) وزش باد شدید پیش بینی می شود که خطر ریزش بهمن را به همراه دارد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات هواشناسی با اشاره به حادثه باخمن در 5 آذرماه 1394 گفت: هوای روز جمعه (10 بهمن) بسیار فریبنده است زیرا شهر خیلی سرد نیست، اما در ارتفاعات وزش باد شدید پیش بینی می شود و از کوهنوردان می خواهیم در این روز به کوهپیمایی نپردازند تا حادثه تلخ سال گذشته تکرار نشود.

ضیائیان گفت: در روزهای آینده تغییر محسوس دما نخواهیم داشت.

وی درباره هشداری که در فضای مجازی مبنی بر سرمای تاریخی و بی سابقه داده شده است، گفت: هوا سرد است اما تاریخی نیست و طبیعت فصلی است و در برخی مناطق شمال غرب کشور مانند ورزکان زیر 20- درجه سانتی گراد است. امروز صبح برای چنین شرایطی صادر شده است.

  قیمت خودروهای ایران خودرو امروز سه شنبه 27 اردیبهشت 1401 - خبر زنده

ضییان در پایان تاکید کرد: مردم برای اطلاع از اخبار دقیق هواشناسی فقط به هشدارها و پیام های سازمان هواشناسی که در رسانه های معتبر منتشر می شود توجه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید