اتحادیه اروپا در تلاش است تا غلات را از اوکراین خارج کند – خبر زنده

به نقل از فارس، آنکا فلدنسن، سفیر آلمان در اوکراین گفت: برلین قصد دارد یک کریدور آزمایشی برای صادرات غلات از اوکراین از طریق راه آهن بسازد.

در آینده نزدیک، صادرات غلات اوکراینی از طریق بنادر اودسا غیرممکن خواهد بود. بنابراین ما باید روی امکان صادرات از طریق لهستان کار کنیم. آلمان در تلاش است تا این امر را به ویژه با راه آهن آلمان آسان تر کند. ما با شرکای اوکراینی برای انجام چنین محموله آزمایشی کار می کنیم.

اتحادیه اروپا (EU) تلاش ها را برای ایجاد “کریدورهای همکاری” برای حمل و نقل غلات اوکراینی از طریق زمین افزایش داده است. این اقدام در بحبوحه نگرانی ها در مورد چشم انداز بحران غذایی در صورت نرسیدن محصولات به مقصد صورت می گیرد.

اوکراین که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان غلات در جهان است، به دلیل درگیری در این کشور قادر به صادرات غلات خود از طریق دریا نیست. در حال حاضر 22 تا 25 میلیون غلات اوکراینی در بنادر این کشور ذخیره می شود.

کشورهای غربی روسیه را به ممانعت از صادرات غلات از اوکراین متهم می‌کنند، اما مسکو می‌گوید که ارتش اوکراین در ایجاد بنادر معدنی مقصر است.

آنال بایربوک وزیر امور خارجه آلمان گفت: در حال حاضر گزینه هایی برای صادرات غلات اوکراینی از طریق زمین وجود دارد، اما بعید است که کل آن صادر شود.

بیربوک دیروز پس از ورود به نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ گفت: بدیهی است که در نهایت قطعاً نمی‌توانیم تمام غلات را حذف کنیم، اما اگر بتوانیم حداقل بخشی از آن را حذف کنیم. ما می توانیم به مقابله با بحران جهانی (غذا) کمک کنیم.»

  مرگ تلخ مرد و دختر در سیل / مفقود شدن دو کودک - خبر زنده

وی خاطرنشان کرد که برلین در حال حاضر در حال مذاکره با رومانی و لهستان در مورد راه های ممکن برای نجات صادرات اوکراین است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اخیراً گفت که اگر کیف بنادر خود را از مین پاک کند یا صادرات کالا از طریق بنادر دریایی تحت کنترل روسیه مانند بردیانسک و ماریوپل را تضمین کند، مسکو عبور بدون مانع کشتی های غلات اوکراینی را تضمین خواهد کرد.

با این حال، پوتین در جریان مجمع بین‌المللی اقتصاد در سن پترزبورگ گفت که پنج یا شش گزینه دیگر وجود دارد و به کیف پیشنهاد کرد که یک گزینه را بدون تأثیر شرکای غربی خود انتخاب کند.

در ماه مه، یک مقام آژانس غذای سازمان ملل اعلام کرد که نزدیک به 25 میلیون تن غلات در اوکراین به دلیل چالش های زیرساختی و محاصره بنادر دریای سیاه که منجر به افزایش قیمت جهانی مواد غذایی شده است، باقی مانده است.

یک ماه پیش، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با رهبران فرانسه و آلمان گفت که روسیه می‌خواهد راه‌هایی برای ازسرگیری عرضه غلات اوکراینی از بنادر دریای سیاه را بررسی کند.

در اوایل ژوئن، یک کارشناس به سازمان ملل هشدار داد که جهان تنها 10 ذخایر گندم دارد و کشورها باید برای مقابله با این بحران به اجماع برسند.

به گفته سارا مونکر، رئیس یک شرکت بین‌المللی که از داده‌های هوش مصنوعی برای پیش‌بینی منابع غذایی استفاده می‌کند، ناامنی غذایی جهانی به سطحی رسیده است که از سال 2008 در جهان مشاهده نشده است.

بلومبرگ نیز امروز در گزارشی می نویسد که در چند ماه گذشته تعداد زیادی از غذاهای پرمصرف بسیار گران شده و یا به سختی می توان آنها را پیدا کرد.

  آزمون دانشگاه مجازی فرهنگیان در حال برگزاری است

دیدگاهتان را بنویسید