آیا گرسنگی باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود؟ – خبر زنده

آیا گرسنگی باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود؟

 – خبر زنده

انجمن 24- در این ایام اپیدمی تاج و تخت و ماه مبارک رمضان در ذهن همه مردم به این فکر افتاد که آیا گرسنگی بدن را ضعیف می کند و خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را افزایش می دهد؟ در این خصوص سمیه صمدی متخصص تغذیه و تغذیه اظهار داشت: روزه گرفتن پیروی از رژیم غذایی سالم هیچ عارضه جانبی در افراد سالم ایجاد نمی کند. بلکه می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و واکنش های التهابی در بدن را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه همه افراد سالم می توانند با رعایت دستورالعمل های غذایی برای تقویت سیستم ایمنی روزه بگیرند، افزود: در زمان روزه داری رعایت نمی شود.


بیشتر بخوانید: روزه چگونه مطلوب است؟


این متخصص تغذیه و تغذیه تصریح کرد: در این ماه مبارک مصرف منابع ویتامین A شامل سبزیجات، هویج، کدو تنبل، موز، شیر، لبنیات، منابع ویتامین D شامل ماهی، لبنیات، تخم مرغ، منابع ویتامین C، انواع میوه ها و سبزیجات، منابع ویتامین مصرف نان سبوس دار، حبوبات، مغزها و مغزها و همچنین مصرف منابع آهن و روی مانند گوشت افطاری و غذاهای شکری توصیه می شود.

صمدی با تاکید بر اینکه در ماه مبارک رمضان بهتر است از انواع مواد مغذی به صورت متعادل استفاده شود، گفت: باید از مصرف غذاهای بسیار چرب، بسیار شیرین و یا خیلی شور خودداری کرد و سعی کنید بعد از افطار فعالیت بدنی داشته باشید. «این کار را با شدت متوسط ​​انجام دهید.

وی گفت: “نتیجه گیری این است که مصرف منابع پروتئین کافی برای عملکرد طبیعی سیستم ایمنی برای جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب مهم است.”

  برقراری عدالت فضایی در مناطق محروم پایتخت/ تاخیر 8 ساله تهران در ساخت و ساز - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید