آیا مجلس با لغو ارز ترجیحی موافق است؟

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به موارد مطرح شده در رابطه با حذف ارز 4200 تومانی برای تامین برخی کالاهای اساسی در لایحه بودجه 1401، گفت: در حال بررسی راهکارهای مختلفی برای اجرای این مشکل هستیم و هر بار تصمیم نهایی کمیسیون تلفیق و نتیجه گیری حاصل شد و نتیجه را اعلام خواهیم کرد. اولویت اصلی ما آسیب نرساندن به مردم در این حوزه است.

وی ادامه داد: تا زمانی که به راه حل محکمی نرسیدیم که با حذف ارز به معیشت مردم آسیب نرسانیم نمی توانیم اقدام کنیم.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 گفت: به دنبال راه حل هستیم و باید جزئیات هر راهکار به دقت بررسی شود و به قوت فکری و برنامه ای برسد و سپس در این زمینه تصمیم گیری شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: اگر مجلس با حذف ارز ترجیحی برای تامین برخی کالاهای اساسی موافقت کند، برای تامین کالا است تا یارانه مردم. هنوز به نتیجه ای نرسیده است، اما مجلس تلاش می کند تا مردم آسیبی نبینند.

حاجی بابایی تاکید کرد: اگر به این نتیجه رسیدیم که باید یارانه به مردم داده شود، باید بحث جمع بندی یارانه ها مورد توجه قرار گیرد و مشخص شود که دهک ها چگونه حفظ می شود و به چه دهک هایی چقدر یارانه داده شود. اما در اولین قدم باید به یک راه حل قانع کننده برسیم.

  استایل منشوری مهناز افشار با لباس سفید + عکس

دیدگاهتان را بنویسید