آیا در مریخ حیات وجود دارد؟

به گزارش ایسنا، آلبرت کوچویی، سخنران پیشکسوتی که هر روز مهم ترین اخبار روزنامه ها را برای مخاطبانش مرور می کند، امروز شنبه 25 دی ماه نوشت:

تراژدی انسانی در ببر
روزنامه ایتالیایی Le Repubblica می نویسد: ببر در آستانه فاجعه انسانی است. اتیوپی و تیگر درگیر جنگ داخلی در منطقه هستند.

اوکراین مدعی است که سایت های دولتی به شدت تحت حملات سایبری قرار گرفته اند. گفته می شود که این به دلیل همسویی روسیه در مرزهای خود است.
این روزنامه همچنین می نویسد: پاکسازی گدازه های آتشفشانی لاپالما در ایتالیا پس از ماه ها آتشفشان به بحرانی در منطقه تبدیل شده است.

شش سال ارث

آیا در مریخ حیات وجود دارد؟

روزنامه های اسپانیایی از جمله الموندو نوشته اند که حکومت شش ساله رئیس جمهور فیلیپین بهار آینده به پایان می رسد. میراث رودریگو دو ترته در این دوره بهره برداری از قدرت یک دیکتاتور در فیلیپین بود.
مرد بانفوذ فیلیپین با خشن ترین عمل نتوانست جلوی مصرف و قاچاق مواد مخدر را بگیرد. به گفته سازمان ملل، هشت هزار نفر در این خشونت ها کشته شده اند. علاوه بر این، نیمی از فیلیپینی ها در برابر اپیدمی کرون واکسینه نشده اند.

طرف مشکل

آیا در مریخ حیات وجود دارد؟

روزنامه های انگلیسی رسوایی حزب بوریس جانسون را پوشش می دهند و حالا رسوایی حزبی دیگر در روز قرنطینه بریتانیا. نخست وزیر از مردم عذرخواهی کرد.
و اکنون دفتر جانسون از ملکه انگلیس به خاطر دو مهمانی شبانه که مصادف با ایام سوگواری شاهزاده فیلیپ بود، عذرخواهی کرده است. اکنون همه از بوریس جانسون می خواهند که استعفا دهد. رسوایی با مهمانی های شبانه به معاون سردبیر نسخه بریتانیایی که مهمانی ها در آنجا بودند رسید. به نظر می رسد این پایان دوره ریاست جمهوری جانسون باشد.
رسوایی دیگری دامنگیر انگلیس شده است. شاهزاده اندرو پس از شکایت زنی از آزار و اذیت و محکومیت اندرو از سلطنت خلع شد.
اکونومیست با عنوان آسیبی که پرنس اندرو به ولیعهد بریتانیا وارد کرد. او در مورد این رسوایی می نویسد.

  در محضر شعر عاشقانه

کوچویی در حاشیه برنامه خبری امروز گفت:
او زندگی نمی کند

آیا در مریخ حیات وجود دارد؟

ال موندو می نویسد: شهاب سنگی که از مریخ می آید، پس از برخورد با زمین، پس از سال ها تجزیه، خبر ناامیدکننده ای به دست داد. سنگ نشان می داد که هیچ نشانی از “حیات” روی آن نیست. مقیاس چهار میلیارد ساله نشان داد که هرگز هیچ نشانه ای از حیات در مریخ وجود ندارد. در ابتدا نشانه هایی از آب نمک حدس زده می شد، اما یک قطعه شهاب سنگ دو کیلوگرمی که در سال 1984 در شمال کشف شد، هیچ نشانه ای از حیات در مریخ نشان نمی دهد. میلیون ها سال بعد، این شهاب سنگ هزاران سال پیش فرود آمد و در دهه 1990 کشف شد.

دیدگاهتان را بنویسید