آمریکا فقط به کاپیتولاسیون ایران راضی است / رهبر باید به فکر مافیای خودرو باشد / هواداران درصدی از تعریف و تمجید نکنند – خبر زنده

مقاله با عنوان “تعامل با شرق و همسایگان آن تحریم ها را بی اثر می کند »با نظرات متعدد کاربران A همراه بود که می توانید برخی از آنها را بخوانید:

* برخی آنقدر غرب گرا هستند که انگار ایران غرب بیچاره را تحریم کرده است

* مهمترین ابزار برای جلوگیری از سیاست خصمانه و تحریمی غرب علیه کشورمان، تقویت همکاری با شرق و جنوب شرق آسیا و در عین حال در پیش گرفتن سیاست منطقه گرایی و اولویت دادن به همسایگان ایران در قفقاز، آسیای مرکزی و شرق ایران است. نقش مهمی در تثبیت و تقویت دیدگاه شرق دارد. به عبارت دیگر، سیاست نگاه به شرق در حوزه روابط خارجی نباید بدون تحکیم روابط با این همسایگان باشد، زیرا منطقه اطراف ایران تحت نفوذ غرب است.

* منکر همکاری با شرق (در شرایطی که غرب دست بر گردن ملت ایران می گذارد) از سیاست و حقیقت چیزی نمی دانند.

به فرموده امام خمینی (ره) نه شرق و نه غرب جمهوری اسلامی را نباید طلایی کرد پس شرق مثل روسیه و غرب مثل آمریکا قابل اعتماد نیست.

* ما جزء ماهواره های روسیه نخواهیم بود. اما به نظر می رسد که برخی خدمتکار آمریکا را به یک جنتلمن به روس ها و چینی ها ترجیح می دهند

* بدیهی است که آنها اصول روابط اقتصادی و سیاسی بین کشورها را درک نمی کنند. روابط سایر کشورها با ما فقط بر اساس اراده ما نیست، اراده ما اهمیتی دارد، درجه منافع اقتصادی و سیاسی کشورشان حرف اول را می زند و بر این اساس تصمیم می گیرند، ما شرق را به وابستگی به چین تقلیل داده ایم. و روسیه و دیگران ما اصلاً کشورها را نمی شناسیم، با هیچ یک از همسایگان خود روابط خوب و درستی نداریم و متأسفانه روش های رفتاری کشورمان برای دیگران چندان جذاب نیست و منافع ملی کشور را ببینید. اقدامات لازم را انجام دهد تا در نهایت حرکت کند

* عزیزان، اگر مذاکرات تمام نشود، نه غرب، نه شرق و نه همسایگان همکاری نمی کنند.

* (پاسخ به نظر بالا) چین و روسیه در حال حاضر همکاری کامل با ایران دارند و از فشار حداکثری دشمن جلوگیری کرده اند.

* کشورهایی که با آزار و اذیت از طرف آمریکا تحریم می شوند، اگر متحد شوند و اتحادیه همکاری کشورهای تحریم شده را تشکیل دهند، تحریم ها شکست می خورد.

  فعالیت اماکن ورزشی در شهرداری تهران منوط به تصمیم ستاد ملی تاج و تخت است.

* آمریکا به هیچ چیز جز خدمت و فداکاری ما راضی نیست. این روحیه در کشورهای دیگر وجود ندارد

* نظر شرق نه تنها در ایران بلکه در بین کشورهای منطقه شکل گرفته است که نگاه یک جانبه به غرب و آمریکا نمی تواند منافع ملی آنها را تامین کند، بلکه باید همکاری های منطقه ای را گسترش دهند. در زمینه های مختلف پیش‌فرض این موضوع افزایش دانش کشورها نسبت به یکدیگر است تا بتوانند نیازهای اقتصادی و فرصت‌های اقتصادی متقابل را شناسایی کنند، بازارهای هدف را به خوبی بشناسند و به دلیل کوتاهی، برنامه‌ریزی، استراتژی و استراتژی کلان مدونی برای آنها داشته باشند. دیدگاه های کوتاه مدت، کوتاه مدت و تاکتیکی نمی تواند اقتصاد کشورهای منطقه را مقید کند. بنابراین در چنین چارچوبی قطعا سازوکارهای منطقه ای مانند اکو یا شانگهای می تواند کمک بسیار موثری در پیوند روابط اقتصادی کشورهای منطقه با یکدیگر و ایجاد این وابستگی متقابل باشد.

نگاه به شرق مشکلی نیست که ما را از دنیا جدا کند، اما طبیعتاً به ما می گوید که منافع ملی ما کجاست، اقتصاد ما، امنیت ما، کجا باید برود؟ در این شرایط و در این جبهه باید انحرافی وجود داشته باشد، در دوره پهلوی با غرب بود و متأسفانه برخی از دولت های جمهوری اسلامی تا همین اواخر در اولویت غرب بودند و این اولویت غرب چه نتیجه ای داشت؟ هیچ چیزی دست ما را نگرفت و روابط ما را با جبهه شرق تضعیف نکرد، اعتباری به ما ندادند.

اگر تعبیر وسیعی از شرق داشته باشیم، نه تنها باید به دنبال همکاری اقتصادی با کشورهای غربی باشیم، بلکه باید به دنبال این باشیم که همسایگان ایران، به ویژه در شرایط تحریم و فشار اقتصادی، اگر صادرات محوری داشته باشیم، فرصت های اقتصادی قابل توجهی دارند. استراتژی در سیاست خارجی ما و تجارت خارجی ما می تواند از مزایای قابل توجهی برخوردار شود. این بدان معناست که نرخ ارز به کشور می تواند افزایش یابد و همچنین تولید داخلی می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد، بنابراین این خود باعث کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال بیشتر می شود. در واقع این می تواند بر بسیاری از مشکلات اقتصادی در ایران تأثیر بگذارد.

***

مخاطبین A درباره ویدیویی با عنوان «قوی ترین مافیا در رابطه با رئیس»چند نظر ارسال کنید که برخی از آنها را می توانید بخوانید:

  برخی از داروها رایگان شد / فیلم

* مافیای دو خودرو اکنون در برابر هر رئیس جمهور قوی ترین است.

* آقای رئیس جمهور همانطور که به مردم قول دادید با مفاسد اقتصادی برخورد کنید، با این گونه مسائل برخورد نکنید، ببینید مشکل چیست.

* خوب است اگر دست مافیا قطع شود پنجاه درصد مشکل کشور حل می شود اما تا چهار سال اول سال با این شعارها تمام نشود اقدامی نمی کنند. مافیا از دولت قوی تر است.

* در وجود مافیای پزشکی شکی نیست اما قوی ترین و تاثیرگذارترین مافیای خودرویی است که هیچ مسئولی جرات برخورد با آن را ندارد.

* مافیا در همه زمینه ها زیاد است لطفا جدی و سریع اقدام کنید

* ای کاش یک بار این کار را می کردید، اما مافیا آنقدر قدرتمند است که می تواند شما را از ریاست جمهوری برکنار کند.

***

مقاله با عنوان “آل سعود ربطی به دین ندارد… ما یک قبیله بادیه نشین بودیم که در جنگ پیروز شدیم!یکی از موضوعاتی که در این هفته مورد بحث قرار گرفت، الف بود. در اینجا برخی از نظرات حضار آمده است:

* راست می گوید. در مدینه یک سکه هم ضرب نشده است.

* انگلیسی ها وهابیت را در عربستان به وجود آوردند و یک قبیله وحشی بربر به نام آل سعود را برای گسترش آن گسترش دادند.

چگونه دین مخفی این قبیله ادعا می کند که رهبری دینی جهان ادعا می کند که خداوند آنها را نابود می کند؟

* از دین به عنوان ابزاری در حکومت داری و بقای آن استفاده می کنند

*حقیقت مسلم …. عدم اصرار بر پدر و مادر و مال ….. مسائل تاریخی را باید به تاریخ سپرد.

***

مقاله با عنوان “انتقاد یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از افزایش قیمت ها»با نظرات متعدد کاربران A همراه بود که می توانید برخی از آنها را بخوانید:

* بیشتر شوخی، همه کارخانجات و شرکت ها در 6 ماه گذشته 30 تا 60 درصد قیمت خودرو را دلیل افزایش می دهند و دولت فقط به دنبال آن است.

* قیمت گوشت در بازار را ببینید، وضعیت آشفته قیمت ها را نشان می دهد.

* حالا مانده ایم که قیمت تولیدکننده به نفع مصرف کننده است یا به ضرر او یا این نوع قیمت گذاری در کشور ما با این وضعیت بازرسی ها مطابقت دارد یا خیر؟

* همه نسبت به افزایش قیمت ها انتقاد دارند

  ما به راه حل دیپلماتیک با ایران متعهد هستیم - خبر زنده

*با توجه به اینکه عراق تنها در ماه مارس بیش از 10 میلیارد دلار از صادرات 3.2 میلیون بشکه نفت به دست آورده است، اقتصاد ایران باید از تعویق تحریم ها و تحریم ها عقب بماند.

*دولت و رسانه های حامی آن مدام اعلام می کنند که وضعیت اقتصادی رو به بهبود است، تورم و تورم در حال کاهش است!!

***

مخاطبین A در یادداشتی با عنوان “خرید و فروش مداحی اهل بیت ؟!»چند نظر ارسال کنید که برخی از آنها را می توانید بخوانید:

* 1. یکی از دلایل سبک بودن اشعار و استفاده از ملودی آهنگ ها در مدح همان مشتری، پسند آنهاست. عبارات و مطالب گاه مبهم و غیرمستند و غیره هستند. 3. چرا واجب است هر سال برای شب قدر شعری نو با آهنگی نو سروده شود مانند این همه دعا و احادیث و آیات قرآن که مداحی می تواند به صورت روضه و مداحی بخواند. که حداقل شنونده از نظر روحی رشد می کند؟

* متأسفانه صدا و سیما سلبریتی ساخت و فرهنگ مجلس سنا را از بین برد، در بسیاری از مداحی های این نسل، صدای ناآشنا موسیقی و رقص به انسان داده می شود.

* از اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام تذکرات فراوانی وجود دارد که هیچ پولی دریافت نمی کنند و افتخارشان این است که توفیق خدمت و کتاب خوانی در مجلس را بندگان مقدس و مقدس نصیبشان کردند. می دانم در قم، تهران و شیراز …

* دریافت پول برای مداحی ممنوع شود و فقط حداقل حقوق مصوب از حقوق دولتی گرفته شود – این پول نیست و باید با عشق و ایمان باشد – کسی که اعتقاد ندارد در این سمت نباشد.

* حالا ممکن است ظاهر خود را حفظ کنند اما در عمل یک نرخی دارند و اگر این پول را به آنها ندهند در آن مجلس نمی میرند.

* وقتی عده ای قبل از مراسم مذهبی پول می گرفتند و هیچکس جلوی آنها را نمی گرفت، معلوم بود که به این روزها می رسیم که اگر پول خوبی به خلیج ندهند، حتی برای امام حسین (ع) هم غصه نمی خورد و بعد. نه خدای ناکرده یه جایی میبینیم که اگه کمکمون نکنه صف نماز رو خالی میکنیم

* مداحی که پول است، مداحی نیست. محبت اهل بیت محبت الهی است. بگذارید این مداحان از مداحان قدیمی درس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید