آمریکا دیگر مورد احترام نیست، خنده دار است / کشور رو به افول است – خبر زنده

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در گفت و گوی تلفنی گسترده با رسانه سنتر اسکوئر به موضوعات مختلفی از جمله رقابت مقدماتی در ایلینویز در روز سه شنبه، خشونت های مسلحانه در شیکاگو، افزایش بی سابقه قیمت بنزین و موارد دیگر اشاره کرد. ترامپ در مصاحبه ای گفت که در کمتر از دو سال پس از روی کار آمدن جو بایدن، کشورش احترام خود را برای جهان از دست داده است.

ترامپ با اشاره به بالاترین تورم در آمریکا در 40 سال گذشته، افزایش بی سابقه قیمت بنزین و جنگ گفت: ما به عنوان یک کشور مورد احترام نیستیم، او (بایدن) مورد احترام نیست و این کشور دیگر مورد احترام نیست. بین روسیه و اوکراین نیست.این وضعیت در کمتر از دو سال اتفاق افتاد.

ترامپ خاطرنشان کرد که آمریکایی ها فقط باید انتظار داشته باشند که این افزایش قیمت با سیاست های انرژی سبز بایدن ادامه یابد.

ترامپ خاطرنشان کرد: با تورم فعلی، از آنجایی که قیمت سوخت اکنون به 6، 7، 8، 8 دلار در هر گالن و بیشتر می رسد، در برخی نقاط این قیمت ها حتی بیشتر می شود.

ترامپ همچنین از سیاست خارجی بایدن انتقاد کرد و نسبت به احتمال وقوع یک جنگ جهانی جدید پس از حمله روسیه به اوکراین هشدار داد.

او به میدان مرکز گفت: من یک پیش بینی دیگر به شما می دهم، ما در خطر یک جنگ جهانی هستیم. ببینید در روسیه و اوکراین چه اتفاقی می‌افتد، که اگر من رئیس‌جمهور بودم، هرگز این اتفاق نمی‌افتاد و هرگز اتفاق نمی‌افتاد. چین را با تایوان تماشا کنید.

  تیم کوروش با قضاوت فغانی از رسیدن به فینال بازماند

رئیس جمهور سابق آمریکا وضعیت این سومین شهر بزرگ کشورش را با افغانستان از نظر خشونت های مسلحانه در شیکاگو مقایسه کرد.

او گفت: «جایی که در آخر هفته به افراد زیادی تیراندازی شد و افراد زیادی کشته شدند و این وحشتناک بود. این وضعیت بدتر شده است. حتی باور کردنی هم نیست این معادل زندگی در یک مکان امن نیست. حتی به زندگی در یک مکان امن هم نزدیک نیست. .. انگار تو یه کشور جهان سومی هستیم.

ترامپ در یک گردهمایی در ایلینویز گفت: «ایالات متحده در دو سال گذشته چنان متزلزل شده است که مایه خنده شده است.

رئیس سابق کاخ سفید به جو بایدن، رهبر فعلی و دولت او حمله کرده و واشنگتن را به از دست دادن مزیت اقتصادی و سیاسی واشنگتن در صحنه جهانی متهم کرده است.

ترامپ گفت: «این دیگر کشور بزرگی نیست، در حال افول است. من از گفتن این حرف متنفرم، اما این کشور دارای بالاترین تورم در 40 سال گذشته و بالاترین قیمت سوخت در تاریخ است. ما هرگز در حوزه انرژی چنین وضعیتی نداشتیم. ما دیگر مانند دو سال پیش مستقل از انرژی نیستیم، حتی یک دولت مستقل هم نیستیم.

ترامپ یادآور شد که در دوران ریاست جمهوری بایدن، ایالات متحده آزادی بیان و مطبوعات مستقل خود را از دست داد و با افزایش شدید جنایت و مرگ و میر، افزایش مهاجرت غیرقانونی و رکود اقتصادی مواجه شد.

رئیس سابق دولت گفت: “اما شاید مهمتر از همه این باشد که کشور در دو سال اخیر مورد توجه و احترام قرار نگرفته است. از بسیاری جهات این کشور به مایه خنده تبدیل شده است.”

  اولین فیلم از طبقات پایتخت + شرح جلال ملکی - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید