آمریکا از ترس موشک ها و پهپادهای ایرانی به سلاح های لیزری متوسل شده است

به گزارش فارس، یک فرمانده آمریکایی روز جمعه گفت که از سلاح های لیزری در غرب آسیا برای افزایش خطر حملات موشکی و پهپادها علیه تروریست های سنتکام استفاده می شود.

به گزارش اسپوتنیک، چارلز کوپر، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و یکی از تروریست های ارشد سنتکام گفت: «نیروهای دفاع موشکی، موشک های کروز و هواپیماهای بدون سرنشین ایران در حال گسترش در سراسر منطقه هستند.

وی گفت: افزایش قابل توجهی در فعالیت پهپادها در منطقه وجود داشته است که به طور قابل توجهی متفاوت است.

کوپر افزود که برای این منظور ناوگان پنجم در حال توسعه استفاده از لیزر و سلاح های انرژی متمرکز بر کشتی های جنگی مستقر در منطقه است و جزئیاتی در این زمینه گزارش نشده است.

هفته گذشته کوپر و نایفه فلا مبارک الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس نشستی مجازی برگزار کردند. الحجراف بر اهمیت تقویت همکاری ها در زمینه امنیت دریایی و مشارکت راهبردی میان شورای همکاری خلیج فارس و ایالات متحده تاکید کرد.

به نوشته روزنامه سعودی الشرق الاوسط، دو طرف همچنین در مورد زمینه های همکاری مشترک، اهمیت تقویت امنیت آبراه ها، تضمین آزادی و امنیت دریانوردی در منطقه خلیج فارس گفتگو کردند.

نیروهای آمریکایی به بهانه حفاظت از شرکای خود در منطقه، کشتی های جنگی و جت های جنگنده را در منطقه مستقر کرده اند.

پیش از اظهارات کوپر، مقامات ارتش آمریکا در ماه دسامبر گفتند که نیروی دریایی آمریکا یک سلاح لیزری قدرتمند را در خلیج عدن آزمایش کرده است.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین در بیانیه ای اعلام کرد که سلاح لیزری هدف را “با موفقیت” منهدم کرده است. یو اس اس پورتلند قبلاً در ماه می 2020 یک پهپاد پرنده را با استفاده از همین سلاح منهدم کرده بود. (اطلاعات بیشتر)

علاوه بر آمریکا، رژیم بحرین نیز در این زمینه با رژیم صهیونیستی همکاری می کند. روزنامه هاآرتص اکتبر امسال گزارش داد که یایر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل در جریان سفر به بحرین در مورد رویارویی با پهپادهای ایرانی گفتگو کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید