آمار قابل تاملی از رانندگان تاکسی واکسینه نشده در شهر تهران

به گزارش فارس، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، شب گذشته 31 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و 2292 نفر دیگر شناسایی شدند. طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی ۲۲۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد ۲۲۴ بیمار بستری شده‌اند. مجموع مبتلایان به کووید 19 در کشور به 6 میلیون و 221 هزار و 33 نفر رسید. همچنین متاسفانه در 24 ساعت گذشته 31 بیمار مبتلا به کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 132 هزار و 75 نفر رسید و خوشبختانه تاکنون 6 میلیون و 644 هزار و 646 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. 1345 بیمار مبتلا به کووید 19 در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت درمان قرار گرفتند.

با وجود اینکه تاج واکسینه شده است، کارشناسان و مسئولان بهداشتی کشور همچنان نسبت به این بیماری هشدار می دهند و از همه مردم می خواهند واکسینه شده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

رانندگان تاکسی از جمله افرادی بودند که به دلیل شرایط کاری در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب بودند و از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تنها حدود 500 نفر از آنها در تهران بر اثر این ویروس جان باختند. واکسیناسیون رانندگان میزان بروز و مرگ و میر این بیماری را به میزان قابل توجهی کاهش داده است، اما رانندگان به ویژه آنهایی که واکسینه نشده اند همچنان در خطر ابتلا به این بیماری و گونه های مختلف آن هستند.

  استقلال همچنان صدرنشین لیگ 24 است

پایتخت حدود 100 هزار تاکسی دو طرفه دارد و رانندگان این تاکسی ها در گرمای تابستان و سرمای زمستان به میلیون ها مسافر خدمات رسانی و جابجا می کنند. با این حال نگرانی این رانندگان زیاد است، از مشکل بیمه گرفته تا فرسودگی خودرو و مشکل تاج خودرو.

متأسفانه برخی از رانندگان تاکسی هنوز این واکسن را دریافت نکرده‌اند و اکنون مدیران اتحادیه تاکسیرانی کشور می‌گویند که این رانندگان تا اول بهمن ماه فرصت دارند واکسینه شوند، در غیر این صورت طبق قانون از ورود به وسایل نقلیه عمومی منع می‌شوند.

جزئیات ابلاغ به اتحادیه تاکسیرانی کشور

در این خصوص به سراغ سیدعلی محتشمپی پور معاون عمر فنی و عملیاتی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران رفتیم. وی در خصوص جزئیات ابلاغیه اتحادیه تاکسیرانی کشور به خبرنگار فارس گفت: با توجه به آخرین ابلاغیه ستاد ملی تاج و تخت مبنی بر لزوم انجام واکسیناسیون، اتحادیه تاکسیرانی کشور ابلاغیه ای را اعلام کرد. برای رانندگان تاکسی تهران.» اگر واکسینه نشده باشند، از بهمن ماه نمی توانند در وسایل نقلیه عمومی کار کنند.

5177 راننده تاکسی که هرگز آکسون کرونا دریافت نکرده اند

وی افزود: 5 هزار و 177 راننده تاکسی در شهر تهران تاکنون واکسن کراون تزریق نکرده اند و این افراد شناسایی شده اند و تا ابتدای بهمن ماه فرصت دارند واکسن کراون را دریافت کنند تا در وسایل نقلیه عمومی فعالیت کنند.

رانندگانی که کارت واکسیناسیون ندارند، از کار تاکسیرانی منع می شوند

معاون فنی و عملیاتی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: در صورت بی توجهی رانندگانی که فاقد کارت واکسیناسیون هستند از کار در تاکسی منع شده و تا زمانی که کارت واکسیناسیون آنها معتبر است اجازه کار خواهند داشت. به هماهنگ کننده های تاکسی و دفاتر اداری ارائه نخواهد شد. آنها آن را در تاکسی ها نخواهند داشت.

  قیمت دلار و قیمت یورو و پوند امروز 1400/8/10

وی اعلام کرد: گشت‌های کنترل نیز این مشکل را به صورت تصادفی در بین رانندگان تاکسی بررسی می‌کنند و در صورت مشاهده این تخلف با راننده مطابق مقررات انضباطی برخورد می‌شود.

78 هزار تاکسی در تهران وجود دارد / 80 هزار راننده در این تاکسی ها کار می کنند.

وی خاطرنشان کرد: 78 هزار تاکسی در تهران وجود دارد و 80 هزار راننده در این تاکسی ها کار می کنند. نصب کنید تا بپرسید راننده واکسن را دریافت کرده است یا خیر.

آمار رانندگانی که تست تاج آنها مثبت است روزانه به اطلاع ما خواهد رسید

مختشمپی پور اعلام کرد: همچنین طی تعاملی که با اتحادیه تاکسیرانی شهرستان های کشور صورت گرفت، تعداد رانندگانی که تست تاج آنها مثبت است به صورت مستمر و روزانه به اطلاع ما خواهد رسید تا از فعالیت و انتقال تاج جلوگیری شود. .

معاون فنی و عملیاتی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: از 12 آذرماه 4 راننده تاج جواب مثبت داده اند و در صورت مثبت بودن تست تاج این افراد اجازه کار در تاکسی را ندارند. سهل انگاری مرتکب تخلف شده و رسیدگی خواهد شد.

مختشمپی پور گفت: با توجه به تعامل وزارت بهداشت با اتحادیه تاکسیرانی کشور، اسامی رانندگانی که تست کرونای آنها مثبت است برای جلوگیری از فعالیت در خطوط به اطلاع ما خواهد رسید.

بسته پشتیبانی راننده را ارائه دهید

وی در پاسخ به این سوال که در صورت تاج چه حمایت هایی از راننده و خانواده وی انجام می شود، گفت: تاکنون از ابتدای تاج گذاری بسته های حمایتی بین رانندگان و تاکسیرانانی که بیماری خاصی داشته اند توزیع شده است. برنج، روغن و … برای این راهنماها و ادامه دارد.

  تالاب پل دکتر - لرستان / تصاویر - خبر زنده

وی خاطرنشان کرد: همچنین بسته حمایتی برای خانواده تاکسیرانانی که همسر خود را از دست داده اند در دو دوره ارسال شده و این مشکل همچنان ادامه خواهد داشت.

برنامه شهرداری تهران برای حمایت از رانندگان تاکسی

بیش از دو سال از فوران تاج در کشور می گذرد. در این مدت رانندگان زیادی به خاطر تاج جان خود را از دست دادند. همچنین قبل از واکسیناسیون تعداد مسافران این ناوگان به شدت کاهش یافته است. هرچند شهرداری تهران در این مدت برنامه ریزی هایی برای کمک به رانندگان تاکسی انجام داده است، اما همچنان آنها از مشکلات اقتصادی و عوارض تاج رنج می برند.

علیرضا زاکانی شهردار تهران و شورای شهر خواستار حمایت از تاکسیرانی شد و از برنامه ریزی برای اعطای تسهیلات به رانندگان تاکسی خبر داد. حال باید منتظر ماند و دید برای کمک به 80 هزار تاکسیران تهرانی چه برنامه‌هایی وجود دارد و در مسیرهای جدید کرونا چه اقداماتی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید