دسته‌ها
بلاگ

آخرین آمار از زلزله در افغانستان; 1500 کشته و بیش از 2000 زخمی تا کنون – خبر زنده

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین به روز رسانی خبرگزاری تاس، تلفات زمین لرزه ساعت 1:30 بامداد دیروز به وقت محلی به 1500 نفر رسید و احتمال افزایش تلفات وجود دارد. به گفته مقامات محلی افغانستان تا کنون بیش از 2000 نفر زخمی شده اند.

سازمان جهانی صحت پیشتر اعلام کرده بود که به دلیل مشکلات امدادرسانی و وسعت مناطق زلزله زده در ولایات میزبان و پکتیکا افغانستان، احتمال افزایش تلفات زمین لرزه دیروز به بیش از 1000 نفر وجود دارد.

مرکز زمین لرزه زیر مرکز لرزه نگاری مدیترانه اروپا (EMSC) گزارش شده است که 119 میلیون نفر را در پاکستان، افغانستان و هند تحت تاثیر قرار داده است.

مرکز زمین لرزه در 44 کیلومتری جنوب شرق شهر خوست و در عمق 51 کیلومتری زمین بوده است.

مقامات یک جلسه اضطراری برای بررسی وضعیت و ارائه کمک برگزار کردند و گفتند که هفت هلیکوپتر نجات را به مناطق آسیب دیده ولایت هاست و پکتیکا فرستاده اند.

همچنین وزش باد شدید و باران شب گذشته عملیات امداد و نجات را با مشکل مواجه کرد.

رویترز همچنین گزارش داد که تصاویر منتشر شده در رسانه های افغانستان، تخریب خانه ها در مناطق آسیب دیده و اجساد پوشیده از پتو را نشان می دهد.

یک مقام وزارت کشور افغانستان گفت: هلیکوپترهای AM برای کمک به مجروحان و رساندن مواد غذایی و دارو به مناطق آسیب دیده اعزام شده است.

به گزارش بی بی سی، رهبر طالبان در افغانستان روز گذشته از سازمان های بشردوستانه و جامعه جهانی خواست تا پس از زلزله ویرانگر به افغانستان کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل